THSF onayı ile Arsuz Kaymakamlığı ve Arsuz Belediyesi destekleri ile ve Drone Yarışçıları Spor Kulübü olarak organizasyonunu üstlendiğimiz “Türkiye Drone Şampiyonası”nın ikinci ayak yarışmaları tamamlandı.

Hatay ilimize bağlı Arsuz ilçesinde bulunan gençlik kampı içerisinde düzenlenen Türkiye Drone Şampiyonası ikinci ayak yarışlarına  Türkiye’nin çeşitli noktalarından gelen 40 yarışmacı katıldı.

Drone Pilotları, özel olarak hazırlanan parkurda hız ve manevra kabiliyeti yüksek cihazlarla hünerlerini sergiledi. Cihazlarının üzerindeki kamerayla görüntüyü gözlüklerinden takip eden yarışmacılar, engelleri ardı ardına aştı.

Arsuz Gençlik Kampı’nda düzenlenen Türkiye Drone Şampiyonası 2. etabında Evren Eşbe, Burak Altıparmak, Berat Özdemir, Dennis Riessbeck ve Berkcan Hacımusalar derece elde ederek, sonraki etaplar için avantaj sağladılar.

Şampiyonada dereceye girenler ise kupa ve hediyelerini, Kaymakam Musa Sarı, Belediye Başkanı Nazım Culha, İlçe Emniyet Müdürü Halil Karabacak, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Dönmez ve İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Oğuzhan Kılınç’ın elinden aldılar.
Drone Şampiyonası Arsuz Etabı Şampiyonu Evren Eşbe olurken, şampiyonun elini kaldıran Kaymakam Sarı kupasını vererek tebrik etti.

İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Oğuzhan Kılınç ile Belediye Kültür Müdürü Hüseyin Yangın’a Drone Yarışçıları Spor Kulübü Derneği tarafından teşekkür plaketi verilirken, Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha da drone sporcularına çeşitli hediyeler takdim etti.

Türkiye’nin çeşitli illerinden 9 ile 40 yaşları arası 40 sporcunun katıldığı  Drone Yarışları Türkiye Arsuz ayağında, dronelar 190 kilometre hıza kadar ulaşırken, parkurlardaki manevralarıyla da nefes kesti.