Düzenlendiği ülkelerde en iddialı ve dikkat çeken organizasyonların başında gelen Drone Yarışları (insansız hava aracı yarışları) 2.AYAK İLE ARSUZ (HATAY)’da DEVAM EDİYOR.

THSF izni ile Drone yarışçıları spor kulübümüzün organize ettiği Türkiye Drone Şampiyonası 2. ayağını 14-15 ekim tarihlerinde Hatay ilimizin şirin beldesi ARSUZ’da; Arsuz Kaymakamlığı ve Arsuz Belediyesi’nin desteği ve ev sahipliğinde gerçekleştiricek. İlk yarış olan caddebostan ayağı ile büyük ilgi gören yarışların 2. ayağı Arsuz’da yapılacak.

Meraklıları için de önemli bir etkinlik olan ve özel olarak hazırlanacak parkurda gerçekleştirilecek yarışlarda, pilotlar tasarım ve montajlarını kendileri yaptıkları araçları yarıştıracak.

Hız ve manevra kabiliyeti yüksek; tamamen kullanıcının kumanda yeteneğine dayalı olarak tasarlanan araçların yer alacağı Türkiye Drone Şampiyonası’nın ikinci etap yarışlarına Türkiye’nin çeşitli noktalarından gelen 40 lisanslı pilot katılacak. Pilotlar iki gün boyunca yedi farklı etapta yeteneklerini sergileyecekler ve birincilik için mücadele edecekler.  Tüm yarışların sonunda dereceye giren pilotlar uluslararası organizasyonlarda Türkiye’yi temsil etme şansı bulabilecek.