Bağcılar Belediyesi ve resmi organizatörümüz İzkreatif önderliğinde ilerleyen bu proje hem dünya çapında bir başarımızı ve ilerleyişimizi vurguluyor hem de engelli kardeşlerimizin dünyasını genişletiyor. Çifte mutluluk yaşıyoruz..

Türkiye, drone teknolojisi konusunda Avrupa ile başa baş gidiyor, hatta son gelişmelere baktıģımızda ileride olduğumuzu söylemek güç değil. Bunda Sayın Selçuk Bayraktar ve Baykar’ın emeği ve katkısı çok büyük. Geleceğin teknolojisini, yerli ve milli IHAlarımızı, SIHAlarımızı üretmek için kullandılar ve artık terör karşısında çok daha etkiliyiz. Bu da gösteriyor ki drone yalnızca bir hobi deģil, çaģın teknolojisi. Dubai, Katar gibi ülkelerde üretilen drone taksiler artık bize de uzak değil.

Bağcılar Belediyesi, drone teknolojisini kullanırken zor olandan başladı. Bugün dünyada ve Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek engellilere yönelik engelsiz drone okulunu açtı. Bunun herkese ilham olacağına inanıyoruz. Burada başlangıç etabında 30’a yakın farklı engellere sahip çocuğumuz, gencimiz hem mesleki anlamda hem de drone yarışçısı olarak yetiştmek için eğitimler alıyor. Bu okuldan mezun olan öğrenciler, Türkiye Drone Şampiyonası’na katılarak A Milli Drone Takımı’nda kendilerine yer bulabilecek, aynı zamanda mesleki eğitim alan öğrenciler de hava fotoğrafıçılığı ve videolama yaparak bu alandaki istihdamın içerisinde değerlendirilebilecekler. Bağcılar Belediyesi tarafından istihdam edilecek olan iki engelli kardeşimiz sayesindede Bağcılar Bölgemizdeki kaçak yapıları drone’ lar ile fotoğraflayacak. Bu günleri görebilmek için sabırsızlanıyoruz.

Engelsiz Drone Okulu mayıs ayında Gençlik ve Spor Bayramı’nda ilk mezunlarını verecek. Güzel bir etkinlikle hem sembolik bir yarış yapacak hem de sertifikalarını alıp profesyonel hayata adım atacaklar. Drone Yarışçıları Spor Kulübü olarak olarak bir parçası olduğumuz bu adımın meyvelerini toplamak bizi çok mutlu edecek. Bu daha başlangıç.